پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانی

مطالب دیگر:
📜جزوه ادبیات فارسی عمومی مخصوص دانشجویان📜محاسبات عملیات واحد مربوط به برج تقطیر به روش پانچون ساواریت(Ponchon Savarit Method)📜پاورپوینت درباره خطبه قاصعه نهج البلاغه (خطبه 192)📜گوشی A30s📜بازاریابی بين المللی📜نمونه سوالات امتحانی عملیات واحد1(تمامی مباحث)📜نمونه سوالات امتحانی کنترل فرآیند1(تمامی مباحث)📜پاورپوینت مدیریت تولید📜دوره چهار جلدی امثال و حکم علامه دهخدا📜دانلود مقاله درباره فیشینگ و راه های مقابله با آن(word)📜پر درآمد ترین روشهای کسب درآمد از اینترنت بیش از روزی 1 میلیون تومان 100 درصد تضمینی📜امپراطوری ثروت📜دوره پولساز کسب درآمد ماهانه 3 میلیون تومان از اینترنت کاملا واقعی، تضمینی و تست شده📜Numerical Simulation An Art of Prediction Volume 1: Theory📜دانلود کتاب صوتی کِی زِ مُردن کم شدم📜کتاب نفوذ در جامدات ریچارد بارر📜کتاب انتقال جرم در سیستم های سیال(نفوذ) ادوارد کاسلر Diffusion: Mass Transfer in Fluid Systems📜دانلود کتاب صوتی من از چهل سالگی می ترسم📜اولين پرونده هاي پوآرو - آگاتا كريستي📜آنها به بغداد آمدند- آگاتا كريستي📜كتاب داستان : به طرف صفر - نوشته آگاتا كريستي در قالب PDF📜كتاب داستان : پوآرو در هانتربري - نوشته آگاتا كريستي در قالب PDF📜كتاب داستان : تراژدي در سه پرده - نوشته آگاتا كريستي در قالب PDF📜كتاب داستان : تصوير تلخ يك نقاش - نوشته آگاتا كريستي در قالب PDF📜كتاب داستان : جنايت در كريسمس - نوشته آگاتا كريستي در قالب PDF

مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانیقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
کلمات کلیدی فایل: پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانی,دانلود پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانی,دانلود ویژگی های دوران نوجوانی,ویژگی های دوران نوجوانی,تحقیق ویژگی های دوران نوجوانی,دانلود تحقیق ویژگی های دوران نوجوانی,پروژه ویژگی های دوران نوجوانی,دانلود پروژه ویژگی های دوران نوجوانی

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات42حجم0/529 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

نوجوانی اغلب به دوره ای بین كودكی و بزرگسالی اطلاق می شود . این واژه ، برچسب مناسبی جهت دوره ای از زندگی فرد ( تقریباً سنین 12 – 20 سالگی ) است و چنین استعمالی ، هیچ گونه قید و تعریفی درباره ی خصوصیات رشد نوجوان ها یا علل اختصاصی نوجوانی ندارد.

هر دوره ای از زندگی را می توان بر مبنای پاره ای از مسائل رشدی ، نظیر : مسائل بیولوژیكی ، روانی و اجتماعی دسته بندی كرد. از جمله آنها كه به طور مشخص ، ولی نه الزاماً در طی دهه دوم زندگی ، اتفاق می افتد ارتباط با جنس مخالف ، آگاهی های شغلی ، رشد ارزشها و خود محوری های مسئولانه و باز شدن گره های عاطفی با والدین است.

دوره نوجوانی را باید یك مرحله بسیار مهم از زندگی تلقی كرد. دوره ای كه با ویژگی هایش از سایر دوران زندگی متمایز می شود. این ویژگی ها عبارت اند از :

1 – نوجوانی ، یك دوره مهم به شمار می رود.

گرچه همه ی دوران عمر مهم است ولی این دوره مهمتر از سایرین می باشد . زیرا تأثیرات ناگهانی بر رفتار و دیدگاه فرد دارد. با در نظر گرفتن این كه سایر دوره های زندگی ، به دلیل تأثیرات درازمدت آن ، پرمعنی و قابل توجه هستند ، لیكن دوره ی نوجوانی ، یكی از دوره هایی است كه از هر دو جنبه ی تأثیرات ناگهانی و درازمدت برخوردار و قابل توجه است. برخی از ادوار زندگی به دلیل تأثیرات فیزیكی و بدنی ، با اهمیت و برخی دیگر از لحاظ تأثیرات روانی قابل اعتنا هستند، لیكن نوجوانی از هر دو جهت مهم است.

2 – نوجوانی ، یك دوره ی انتقال ( برزخی ) است.

انتقال به معنی یك وقفه یا تغییر از آنچه كه قبلاً انجام شده نیست، بلكه بیشتر عبور از مرحله ای از رشد به مرحله ی دیگر می باشد. این به آن معنا است كه آنچه قبلاٌ واقع شده ، نشانه ی خود را روی آنچه كه در زمان حال و آینده اتفاق می افتد ، باقی می گذارد . كودكان در زمانی كه از خردسالی به بزرگسالی می رسند، باید جنبه های كودكانه را كنار بگذارند. همچنین باید الگوهای جدید رفتاری و نگرشی را بیاموزند تا جانشین آن چیزهایی شود كه ترك كرده اند.

به هرحال ، این مهم است كه درك كنیم آنچه قبلاً واقع شده ، نشانه های خود را باقی گذاشته است و بر الگوهایِ نوینی از رفتارها و نگرش های فرد اثر می گذارد.

در طی هر مرحله ی انتقالی ، وضع و جایگاه فرد مبهم است. نوجوان در این زمان نه كودك و نه بزرگسال است. اگر مانند كودكان رفتار كند ، به او گفته می شود كه به مانند سن خودش عمل كند و اگر سعی كند نظیر بزرگسالان عمل كند ، اغلب متهم می شود كه برای شلوارهای كوتاه خود ، خیلی بزرگ شده و برای این تلاشی كه انجام می دهد تا مثل بزرگترها عمل كند ، مورد سرزنش واقع می شود. از طرف دیگر ، موقعیت مبهم نوجوانان امروز ، این منفعت را برای آنها در بر دارد كه فرصتی را به منظور آزمودن شیوه های مختلف زندگی به آنها می دهد تا آنها تصمیم بگیرند كه چه الگوهای رفتاری ، ارزشی و نگرشی ، بهتر می توانند نیازهای آنان را تأمین نمایند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
نوجوانی ، یك دوره مهم به شمار می رود
نوجوانی ، یك دوره ی انتقال ( برزخی ) است
نوجوانی ، یك دوره ی تغییر است
تغییرات دوره ی نوجوانی
نوجوانی ، سنی مسئله آفرین است
نوجوانی ، زمان جستجوی هویت است
نوجوانی ، سن هراس است
نوجوانی ، زمانِ آرمان گرایی است
نوجوانی ، آستانه بزرگسالی است
پایان

عنوان : ویژگی های دوران نوجوانی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 532 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانی,دانلود پاورپوینت ویژگی های دوران نوجوانی,دانلود ویژگی های دوران نوجوانی,ویژگی های دوران نوجوانی,تحقیق ویژگی های دوران نوجوانی,دانلود تحقیق ویژگی های دوران نوجوانی,پروژه ویژگی های دوران نوجوانی,دانلود پروژه ویژگی های دوران نوجوانی