پاورپوینت روش تدریس ساخت گرایی

مطالب دیگر:
تحقیق نگهداری و تعمیرات شرکت فرآورده های لبنیاتی کالهتحقیق تجمل گرایی از منظر اسلامپاورپوینت آجر نسوز مولیتی (پروژه درس طراحی ایجاد صنایع)آموزش حل معادلات و مسائل ریاضی با نرم ‌افزار اکسلفیلم آموزشی آنالیز اتصال سه بعدی، تحلیل المان محدود اتصال دو قطعه، تحلیل المان محدود، نرم افزار آباکتحقیق تمامی روش های از بین بردن موهای زائد بدن و صورت با روش های خانگی و طب سنتیفیلم آموزشی محاسبات و رسم خار و جای خار در نرم افزار اینونتورجزوه حقوق جزای اختصاصی3 میرصادقیتست های طبقه بندی شده آمار و روش تحقیقجزوه روش ها و فنون راهنمایی در مشاورهتحقیق روندیابی هیدروگراف عمق سیلاب به روش ماسکینگام چند خطی در مقاطع مرکب رودخانه ایگزارش کارآموزی کارخانه فولاد مازندرانگزارش کارآموزی کنترل فرایند آماری در شركت طراحي مهندسي شتابكار (ساپكو)گزارش کاراموزی شرکت فنی مهندسی کانرود سازهگزارش کارآموزی شرکت فرآورده های گوشتی آمل (کاله)گزارش کارآموزی در صنایع برق دادخواهگزارش کارآموزی در معدن سنگ حوض ماهی اصفهانگزارش کارآموزی در نمایندگی پارس خودروگزارش کارآموزی در مجتمع کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مجلسیگزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنعتی اخشانگزارش کارآموزی در شرکت توزیع برق منطقه ای مینابگزارش کارآموزی شركت دانش هوشيار الكترونيك بوشهرگزارش کارآموزی رشته مهندسی الکترونیکگزارش کارآموزی مکانیک در شرکت نقوسانگزارش کارآموزی مهندسی مکانیک حرارت و سیالات

مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان پاورپوینت روش تدریس ساخت گراییقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
کلمات کلیدی فایل: پاورپوینت روش تدریس ساخت گرایی,دانلود پاورپوینت روش تدریس ساخت گرایی,پاورپوینت ساخت گرایی چیست,دانلود پاورپوینت ساخت گرایی چیست,پاورپوینت سازنده گرایی چیست,دانلود پاورپوینت سازنده گرایی چیست,دانلود روش تدریس ساخت گرایی,روش تدریس ساخت گرایی ,تحقیق روش تدریس ساخت گرایی,دانلود تحقیق روش تدریس ساخت گرایی,پروژه روش تدریس ساخت گرایی,دانلود پر

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات36حجم0/411 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

روش ساخت گرایی از قدم الایام مورد توجه بسیاری از صاحب نظران تعلیم و تربیت بوده و هست. با نگاهی به فلسفه آموزش و پرورش روشن می شود که سقراط به ساخت گرایی نظر داشته است. سقراط در جریان آموزشهای خود مدام با ارائه سئوالات ، تلاش می کرد فراگیران را به تفکر درباره خود و محیط پیرامون هدایت کند. علاوه بر سقراط پیروان او نیز به ترویج و توسعه روش ساخت گرایی توجه داشتند.

در عصر حاضر صاحب نظران زیادی در شکل گیری روش ساخت گرایی نقش مهمی داشتند که به چند مورد از آنان اشاره می شود.

از جمله کسانی که به روش ساخت گرایی توجه ویژه ای داشتند ژان ژاک روسو بود. او معتقد است ، یادگیرنده باید خود به پدیده ها معنا دهد و شیوه عمل و فعالیت را خود تعیین نماید و یا جان دیویی بر محیط یادگیری، محیط و تجریه مستقیم تاکید داشتند و آقای برونر نیز بر عملیات ویژه دهنی که از تجارب متفاوتی عاید می شد راغب بوده و یا آقای پیاژه بر جذب و انطباق و تعادل جوی نظر داشتند و آزوبل به شگل گیری ساختارهای ذهنی پافشاری می کردند.

ساخت گرایان به طرز ساختن یا پدید آوری دانش بر مبنای تجارب شخصی، ساختهای ذهنی و باورها تاکید می کردند و این ذهن است که دنیای خاصی را برای انسان می سازد.

از نظر آنان هیچ جهانی واقعی تر از دیگری نیست و دنیای هرکسی برخود او واقعیتی ملموس تر دارد.

بر اساس نظریه ساخت گرایی هیچ واقعیت یا هستی به طور مستقل وجود ندارد. همه واقعیتها وابسته به ذهن عاملهای شناسایی ( انسانها ) هستند و ذهن اساس و ابزار تعیبر و تفسیر رخدادها، اشیاء چشم اندازه های جهان است و چنین تفسیرها و تعبیرهای دانش را بنیان می نهند.

با توجه به این که امروزه رویکرد آموزشی به نوآوری ، خلاقیت و تولید دانش است و این مهم پایه یکی از ویژگی های روش تدریس مناسب می باشد تا جریان تدریس بر اصل تعامل یادگیرندگان با محیط و کشف حقایق بنا شود. از این رو روش ساخت گرایی تناسب ویژه ای با همین موضوع دارد. زیرا روش ساخت گرایی به دست آوردهای شخصی و تولید و ابداع روشها و مفاهیم توجه خاصی می شود و نیز باید توجه داشت که در این روش معلم و همه امکانات "تسهیل کننده" دانش سازی توسط دانش آموز و فراگیرندگان هستند.

معلمانی که علاقه دارند با استفاده از نظریه ساخت گرایی به طراحی آموزشی اقدام کرده و به تدریس بپردازند می پذیرند و باید نقشهای متفاوتی را ایفا نمایند. در این روش مهمترین نقشی که معلم باید داشته باشد نقش آسان سازی فرایند دانش سازی است و دانش آموزان را در ساخت دانش هدایت و راهنمایی کند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
مفاهیم اساسی روش ساخت گرایی
مراحل اجرایی روش تدریس ساخت گرایی
جستجو و کاوش
تفهیم و تشریح
تعمیم و گسترش
بررسی و ارزشیابی
پایان

عنوان : روش تدریس ساخت گرایی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 412 کیلوبایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
پاورپوینت روش تدریس ساخت گرایی,دانلود پاورپوینت روش تدریس ساخت گرایی,پاورپوینت ساخت گرایی چیست,دانلود پاورپوینت ساخت گرایی چیست,پاورپوینت سازنده گرایی چیست,دانلود پاورپوینت سازنده گرایی چیست,دانلود روش تدریس ساخت گرایی,روش تدریس ساخت گرایی ,تحقیق روش تدریس ساخت گرایی,دانلود تحقیق روش تدریس ساخت گرایی,پروژه روش تدریس ساخت گرایی,دانلود پر