پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

مطالب دیگر:
📂تحقیق درباره اينترنت، خوب، بد، زشت📂تحقیق درباره ساختن يك پايگاه داده📂تحقیق درباره ایمنی و بهداشت حر فه اي📂تحقیق درباره ايمني صنعتي📂تحقیق درباره ايـمـان📂تحقیق درباره آسیب های روانی اینترنت📂تحقیق درباره آسیب شناسی انقلاب در وصیت نامه امام📂تحقیق درباره آسيب شناسي رفتار سازماني📂تحقیق درباره آرایه آشکار ساز📂تحقیق درباره آشنايي با مولتي متر عقربه اي 📂تحقیق درباره آشنائی با جوشکاری مقاومتی📂تحقیق درباره نيروي انساني 📂تحقیق درباره آشنایی با رایج ترین انواع چاپ📂تحقیق درباره آشنایی با سیستم اعلام حریق📂پاورپوینت درباره فلسفه مشارکت📂تحقیق درباره آشنايي با مفهوم خويشتن📂پاورپوینت درباره اضطراب چیست📂تحقیق درباره آشنايي با استخر 📂تحقیق درباره تغذيه مناسب 📂تحقیق درباره آشنائی با کارت شبکه 📂پاورپوینت درباره قواعد عربي 1📂پاورپوینت درباره مطالعه نانوذرات توسط ميكروسكوپ الكتروني عبوري روبشي📂پاورپوینت درباره کسب معلومات برای سیستم خبره تصمیم گیری-علمی📂پاورپوینت درباره مردم چگونه با یکدیگر تعامل و در یکدیگر نفوذ می کنند📂پاورپوینت درباره مفاهيم اوليه در ساختار يک فايل

مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلیقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
کلمات کلیدی فایل: پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی,دانلود پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی,پاورپوینت ارزشیابی پیشرفت تحصیلی چیست,دانلود پاورپوینت ارزشیابی پیشرفت تحصیلی چیست,پاورپوینت ارزشیابی چیست,دانلود پاورپوینت ارزشیابی چیست,پاورپوینت ارزشیابی درسی چیست,دانلود پاورپوینت ارزشیابی درسی چیست,دانلود روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

شامل 43 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات43حجم0/386 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 43 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

خودارزیابی به معنای آن است که دانش آموزان در امر ارزشیابی دخالت داده شوند و یاد بگیرند که به خود ارزشیابی بپردازند. در این زمینه معلمان باید فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم آورند تا آن ها بتوانند با انگیزه لازم ارتباط مشارکت جویانه ای نیز با معلم برقرار نمایند. خودارزیابی دانش هرچند هم که نتواند مطابق واقعیات صورت گیرد، اما در ایجاد جلب اعتماد بیش تر دانش آموزان به معلم و تقویت حس اعتماد به نفس در آن ها و احساس فضای مطلوب و به دور از هیجان و اضطراب زیان بار در امر ارزشیابی فوق العاده موثر خواهد بود، ضمن آن که این رویکرد متضمن نوعی آموزش و یادگیری غیر مستقیم نیز می باشد. خودارزیابی دانش آموزان به شیوه های متنوعی می تواند صورت گیرد.

از جمله تهیه سوالات پیشنهادی دانش آموزان برای امتحان که در واقع انعکاسی از علایق و توانایی های دانش آموزان نیز خواهد بود. در تکمیل این روش معلم باید با بررسی سوالات و جرح و تعدیل آن ها، مناسب ترین سوالات امتحانی را طراحی کند، به گونه ای که دانش آموزان پس از مواجهه با آن ها احساس نمایند که در واقع خود آن ها عوامل ارزشیابی بوده اند.

روش دیگر این که معلم با تهیه سیاهه رفتارهایی مناسب که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد، از آن ها بخواهد که هر یک از آن ها براساس مندرجات، سیاهه خود را مورد ارزیابی و قضاوت قرار دهند تا بدین گونه به دانش آموزان فرصت تامل و تعمق در رفتارها و اعمالشان را داده باشد. بدیهی است نحوه عملکرد دانش آموزان در هر یک از این روش ها می تواند بازخورد مناسب و قابل توجهی را برای ارزشیابی های معلم از دانش آموزان فراهم آورد.

اغلب معلمان وقتی که به ارزشیابی شاگردان می اندیشند، فکرشان متوجه تعریف محدود انواع آزمون های کتبی و سوالات امتحانی می شود، ولی باید به خاطر داشت که بسیاری از ارزش گذاری های ما براساس مشاهده فعالیت هایی است که شاگردان در درون مدرسه انجام می دهند. مثلا هنگامی که وقت شناسی، انجام مطلوب فعالیت های آموزشی و یا احساس عدم امنیت شاگردی را در مقایسه با شاگردان دیگر می سنجیم، یا درباره حس همکاری آنان در فعالیت های آموزشی قضاوت می کنیم، یا ابتکار شاگردی را در حل مسائل جدید می ستاییم، همه و همه ارزشیابی هایی هستند که بر مشاهدات رفتار شاگردان در درون مدرسه و موقعیت های آموزشی استوار است. لذا اگر معلم خود را از قید ارزشیابی های کتبی و شفاهی معمول برهاند و روش های ارزشیابی را با روش های مختلف، عمق و محتوا ببخشد، بیش تر می تواند به اعتبار روش ارزشیابی خود متکی باشد و به آن اطمینان کند.

با توجه به مطلب گفته شده و انواع تغییراتی که در حیطه های مختلف یادگیری به وجود می آید، حداقل چهار روش ارزشیابی به شرح زیر پیشنهاد می شود که در این مقاله به شرح مورد اول خواهیم پرداخت.

1- ارزشیابی از طریق مشاهده

2- ارزشیابی از طریق انجام دادن کار

3- ارزشیابی از طریق آزمون شفاهی

4- ارزشیابی از طریق آزمون کتبی

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ارزشیابی از طریق مشاهده

انواع مشاهده

مزایا و محدودیت های روش مشاهده

انواع ارزشیابی

ارزشیابی از طریق انجام دادن کار

ارزشیابی از طریق آزمون شفاهی

مزایا و محدودیت های روش ارزشیابی شفاهی

ارزشیابی از طریق آزمون کتبی

پایان

عنوان : روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 388 کیلوبایت

تعداد صفحات : 43

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی,دانلود پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی,پاورپوینت ارزشیابی پیشرفت تحصیلی چیست,دانلود پاورپوینت ارزشیابی پیشرفت تحصیلی چیست,پاورپوینت ارزشیابی چیست,دانلود پاورپوینت ارزشیابی چیست,پاورپوینت ارزشیابی درسی چیست,دانلود پاورپوینت ارزشیابی درسی چیست,دانلود روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت