پاورپوینت ارزشیابی توصیفی چیست

مطالب دیگر:
📎دانلود پاورپوینت نت پیشگیرانه📎دانلود پاورپوینت تحولات سیاسی و اجتماعی📎دانلود پاورپوینت کتاب آزمایشگاه انگل شناسی پزشکی 📎دانلود پاورپوینت بهمن و عوامل ایجاد آن📎دانلود پاورپوینت بیمه و انواع آن📎دانلود پاورپوینت معرفی روش کارت امتیازی متوازن📎دانلود پاورپوینت آسیب شناسی عزاداری📎دانلود پاورپوینت پایان نامه بهینه سازی برنامه ریزی گیت های فرودگاهی📎دانلود پاورپوینت مبانی نظری زیباشناسی و معماری📎جزوه تاریخ تحول دولت در اسلام تالیف دکتر ابراهیم برزگر 📎جزوه کامل معناشناسی دکتر پاکتچی📎دانلود پاورپوینت سیستم های اطلاعاتی حسابداری📎دانلود پاورپوینت کلیات آسیب کودکان📎دانلود پاورپوینت مسمومیت و علل آن📎پاورپوینت مقدمه ای بر پردازش اطلاعات در سیستم های اطلاعاتی حسابداری📎پاورپوینت بررسی انواع اتصالات و پیچ ها📎پاورپوینت بررسی بیماری سالک جلدی و آمار و ارقام آن📎پاورپوینت بررسی تحقیق همبستگی با استفاده از تحلیل رگرسیون و تحلیل ماتریس📎پاورپوینت بررسی تهيه شرايط كلان برای داشتن پتانسیل های فناوری📎پاورپوینت بررسی چالشها و چشم اندازها در فرآیند یاددهی یادگیری تعادلهای شیمیایی 📎پاورپوینت بررسی خطرات شغلی و مفهوم ایمنی اداره📎پاورپوینت بررسی فرهنگ و تاثیر آن بر بهداشت مادر و نوزاد و نظام عرضه خدمات بهداشتی و درمانی📎دانلود پاورپوینت بررسی فصل 7 شیمی معدنی 1 با موضوع اسید ها و بازها📎پاورپوینت بررسی کاربرد رایانه در مدلسازی پروتئین ها📎پاورپوینت بررسی کیفیت انرژی الکتریکی و یا کیفیت قدرت

مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان پاورپوینت ارزشیابی توصیفی چیستقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .
کلمات کلیدی فایل: پاورپوینت ارزشیابی توصیفی چیست,دانلود پاورپوینت ارزشیابی توصیفی چیست,دانلود ارزشیابی توصیفی چیست,ارزشیابی توصیفی چیست ,تحقیق ارزشیابی توصیفی چیست,دانلود تحقیق ارزشیابی توصیفی چیست,پروژه ارزشیابی توصیفی چیست,دانلود پروژه ارزشیابی توصیفی چیست

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

پاورپوینت ارزشیابی توصیفی شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد


مشخصات فایل
تعداد صفحات42حجم0/351 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

طرح ارزشیابی توصیفی یکی از نوآوری های آموزشی است که دردهه 80 به همت سیاستگذاران نظام آموزشی و گروه زیادی از مدیران و معلمان مقطع دبستان ارایه شد. هدف اساسی ارزشیابی کیفی توصیفی ، بهبود كیفیت یادگیری و ارتقاء سطح بهداشت روانی محیط یاددهی - یادگیری است .

در این طرح تاکید عمدتاً بر ارزشیابی فرایندی ( تکوینی ) و ارزشیابی عملکرد وباز خورد مستمر و اصلاحی معلم به دانش آموزاست و بر ارزشیابی های پایانی کمتر توجه دارد . اصل محوری این رویکرد «ارزشیابی برای یادگیری» است نه «ارزشیابی از یادگیری» که اصل محوری ارزشیابی سنتی است. همچنین در ابزار ها به غیر از آزمون های كتبی از ابزارهای گوناگون دیگری چون پوشه كار ، مشاهده ، آزمون عملكردی و تكلیف درسی و مانند این ها بهره می‌گیرد. به دلیل این تغییرات در نحوه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در الگوی ارزشیابی کیفی توصیفی، روش تصمیم گیری در باره ارتقاء پایه دانش آموزان تغییر کرده است .

بسیاری از والدین دانش آموزان مقطع ابتدایی به دلایل مختلف، نگران تحصیل فرزندان خود با این شیوه تحصیلی هستند و از جمله دغدغه هایی که با من معلم در میان می گذارند عدم تکرار پایه تحصیلی، حذف نمره و در نتیجه کاهش انگیزه یادگیری است. والدین اظهار می دارند که آموزش سنتی شیوه ای جا افتاده در فضای تعلیم و تربیت کشور بود و تدریس به شیوه ارزشیابی، توصیفی در مقطع ابتدایی که پایه تحصیلی به شمار می رود تا حدودی برای آن ها نامطمئن و ناآشناست. آنان حذف نمره را موجب برچیده شدن بساط ارزشیابی از کلاس ها برشمارند و اظهار می کنند در شیوه ارزشیابی، مراقبت و نظارتی در جریان یادگیری دانش آموزان وجود ندارد و دانش آموزان به حال خود رها می شوند.

در باره مزایای ارزشیابی توصیفی سخنان تایید آمیز بسیاری گفته شده و تحقیقات آکادمیک زیادی به انجام رسیده است و تاثیرات منفی ارزشیابی کمی و سیستم نمره دهی به صورت بارز در این پژوهش ها منعکس شده است

اما اگر بحث حذف نمره را به صورت مجرد و بی ارتباط با موضوعات دیگر ارزیابی کنیم همه آنچه گفته می شود کاملا درست است : "رقابت بین دانش آموزان کمتر می شود.

اضطراب و نگرانی و ترس دانش آموزان از امتحان و نمره جای خود را به آرامش می دهدو...". اما اگر قرار است این طرح را در داخل نظام آموزش و پرورش ایران با توجه به سایر عناصر و پارامترها ارزیابی کنیم، نتیجه متفاوتی به دست می آید.

باید دقت کرد که بحث بر سر این نیست که نظام نمره دهی را با ارزشیابی توصیفی در یک فضای آکادمیک مقایسه کنیم و نتیجه بگیریم که این خوب است یا آن.

بحث این است که این تغییر با سایر اجزاء نظام آموزشی ما که ثابت مانده اند ، همخوانی دارد یا ندارد؟ به نظر می رسد تصمیم به اجرای این طرح ، چیزی نیست که کارشناسان آموزشی ما بر اساس نیازهای واقعی دانش آموزان ایرانی در تحقیقات میدانی به آن رسیده باشند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

محاسن ارزشیابی توصیفی

معایب ارزشیابی توصیفی

درباره پایه ششم ابتدایی

مزایای پایه ششم

پایان

عنوان : ارزشیابی توصیفی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 352 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود
پاورپوینت ارزشیابی توصیفی چیست,دانلود پاورپوینت ارزشیابی توصیفی چیست,دانلود ارزشیابی توصیفی چیست,ارزشیابی توصیفی چیست ,تحقیق ارزشیابی توصیفی چیست,دانلود تحقیق ارزشیابی توصیفی چیست,پروژه ارزشیابی توصیفی چیست,دانلود پروژه ارزشیابی توصیفی چیست